Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yurtdışında GCSE gibi Yüksek Düzey Sınavlara Kol Saati Yasağı Geliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Yurtdışında GCSE gibi Yüksek Düzey Sınavlara Kol Saati Yasağı Geliyor
Yurtdışında GCSE gibi Yüksek Düzey Sınavlara Kol Saati Yasağı Geliyor

Yurtdışında GCSE gibi Yüksek Düzey Sınavlara Kol Saati Yasağı Geliyor

Telefonların yanı sıra artık günümüz teknolojisi ile kol saatlerinin de yapabildiği şeyler inanılmaz bir hal aldı. Bu nedenle artık GCSE başta olmak üzere çoğu ileri düzey sınavda kopya girişimlerinin önünü kesmek amaçlı öğrencilerin kol saatlerini çıkartmaları sağlanıyor. Genelde öğrencilerin saatlerini çıkarıp sıralarının üzerine koyması veya gözetmenin masasına bırakması yeterli oluyor ancak bazı durumlarda kol saatleri direkt olarak sınav odasına alınmıyor. Bazı öğrencilerin akıllı saatleri, normal saat gibi gösterip kopya çekerken kullanmaya çalışmasını içeren çeşitli vakalardan sonra bu yeni kural getirildi. Joint Council for Qualification (JCQ) tarafında geçen ağustosta yayınlanan online bir rehberde bu yeni düzenlemenin geleceği duyurulmuştu.  Ayrıca bu kural sadece akıllı saat kullananlar için değil, normal saatlerin arkasına hazırladıkları kopyaları sıkıştıran öğrenciler için de üretilmiş bir çözüm durumunda.

Bu kol saatlerini temin etmek hiç de zor değil, açık bir şekilde online olarak kopya araç gereci olarak satışa sunulan kol saatlerini Amaon UK gibi sitelerde kolaylıkla bulmak mümkün. Sınav merkezlerinin çoğu bu kol saati yasağının geçerliliğini duyurmaya başladılar bile. Sadece yazılı kopya değil, cihazlardaki Bluetooth özelliği sayesinde gizli bir kulaklık aracılığıyla iletişim kurma ya da ses çalma gibi özelliklerden de faydalanarak kopya çekilmesi gayet mümkün. Teknolojinin gelişimiyle beraber gelen yeni olanaklar, aynı zamanda kopya gibi kötü amaçlarla da kullanılabiliyor.

Ekleyen :ilkilkkarabul_j1ox5m9nTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yurtdışında GCSE gibi Yüksek Düzey Sınavlara Kol Saati Yasağı Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Libelle Servis Kadıköy

Libelle Servis Kadıköy 08 Ağustos 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Dijital Teknolojiyi Anlamak Alkol Bağımlılığı Ne Zaman Tedavi Edilmelidir ? Ceviz suyunun mucize faydaları ve zayıflatma etkisi Ten Rengine Göre Nude Ruj Seçimi  Gülmek İsteyenlere Film Önerileri Akıllı Telefonlar Tehlikede Mi?

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares