Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Snapdragon 710 ile Daha Güçlü Telefonlar

Ana Sayfa » Teknoloji » Snapdragon 710 ile Daha Güçlü Telefonlar
Snapdragon 710 ile Daha Güçlü Telefonlar

Snapdragon 710 ile Güçlendirilmiş Orta Segment Qualcomm Telefonlar Geliyor

Snapdragon 710’u tam olarak Qualcomm’un daha önce orta segment telefonlarında kullandığı Snapdragon 660 ve Samsung Galaxy S9 gibi ileri düzey marka telefonlarda bulunan Snapdragon 845 arasında bir yere koyabilirsiniz. İşte Qualcomm artık bu işlemciyi seri üretime geçirip, yeni orta segment telefonlarında kullanma kararı aldı. Peki daha önce kullandığı Snapdragon 660’dan üstün neyi var derseniz, yapay zeka hızında tam 2 kat artış var. Yapay zekadaki bu artışta haliyle ses kontrollü arayüzden, fotoğraf teknolojisine birçok çeşitli alanda ilerlemeyi de sağlıyor.

Snapdragon 710’un mimarisi incelendiğinde, 10-nanometre boyutunda olduğu görülüyor. Yani Qualcomm’un iddiasına göre, bir önceki işlemci olan Snapdragon 660’a kıyasla özellikle video izleme ve oyun oynama sırasında enerji tüketiminde kayda değer bir azalma ve yaklaşık yüzde 20’ye varan bir performans artışı olacak. Genel olarak bakıldığında ortaya atılan pek yeni bir özellik yok, yani bazı özellikler Snapdragon 660’dan alıp geliştirilmiş bazı özelliklerse Snapdragon 845’ten alınıp indirgenmiş ve ortaya böyle bir karışım olan Snapdragon 710 çıkmış diyebiliriz. Qualcomm’un böyle bir şeyi neden tercih ettiği de akıllarda soru işaretlerine sebep oldu çünkü piyasada böyle yarı lüks bir çipe ne ciddi bir ihtiyaç ne de istek mevcut. Ancak genel olarak bakıldığında, Qualcomm’un bu hamlesi yerel pazar odaklı değil, uluslararası orta segment telefon pazarında yükselmek amaçlı tasarlanmış bir plan da olabilir.

Ekleyen :ilkilkkarabul_j1ox5m9nTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Snapdragon 710 ile Daha Güçlü Telefonlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Libelle Servis Kadıköy

Libelle Servis Kadıköy 08 Ağustos 2019

RASTGELE İÇERİKLER

Salim Başol kimdir Türk Sineması ve Komedi Uzay Zamanın Bükülmesi Ariadne Artiles İstanbul Arçelik Servis En Zor Durumlarda Yanınızda “Yağ enjeksiyonu ile yılların izini silmek mümkün”

FACEBOOK'TA BİZ

© 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu iletişim: paravansite@gmail.com

Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

shares