Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iOS 12’de iPhone’nuzu Ne Kadar Kullandığınız Görülebilecek

Ana Sayfa » Teknoloji » iOS 12’de iPhone’nuzu Ne Kadar Kullandığınız Görülebilecek
iOS 12’de iPhone’nuzu Ne Kadar Kullandığınız Görülebilecek

iOS 12’de iPhone’nuzu Ne Kadar Kullandığınız Görülebilecek

Apple’ın çıkaracağı yeni işletim sistemi olan iOS 12 hakkında yaptığı açıklamaya göre, kullanıcıların sağlıkla teknoloji arasındaki dengeyi kurmalarına destek olabilmek için artık onlara telefonlarında ne kadar zaman geçirdikleri gösterilecek. Tabii bu fikir ilk onlardan çıktı diyemeyiz çünkü ay başında Google geliştirmekte oldukları Android P işletim sisteminin sağlık odaklı bir süreç içerisinde tasarlandığını açıklamıştı. Android P’de kullanıcıların hem cihazda hem de ayrı ayrı belli uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiklerini görmelerine yardımcı olacak özelleştirilmiş bir gösterge paneli olacak. Buna ek olarak kullanıcılar, bir gün içerisinde telefonun tuş kilidinin kaç kere açıldığını bile görebilme imkanına sahip olacaklar.

Google’ın bu açıklamasının üzerine Apple’ın da benzer bir şey üzerinde çalıştıklarını belirten bir duyurusu oldu. Artık iPhone’ların ve iPad’lerin ayarlar menüsünde Dijital Sağlık bölümü de olacak ve bu bölümde zamanınızı cihazda nasıl harcadığınızı rahatça ve detaylı bir biçimde görebileceksiniz. Örneğin, iPhone’unuzda pil ayarları menüsüne erişip orada listelenen uygulamalardan herhangibirinin üstüne dokunarak, seçilen uygulamanın o gün içerisinde ekranda toplamda ne kadar süre boyunca kaldığının istatistiğini görebileceksiniz. Apple’ın geleneksel takvimi göz önünde bulundurulduğunda muhtemelen iOS 12 kullanıcılara eylül ayı civarında sunulacak ve bu da Android P yüklü Google Pixel telefonların piyasaya sürülmesinin birkaç hafta sonrasına denk geliyor. Aynı dönem içerisinde, teknolojinin önde gelen iki büyük firmasının da sağlık konusuna bu kadar önem veren hamleler yapması da insanlar açısından çok faydalı olacak.

Ekleyen :ilkilkkarabul_j1ox5m9nTüm Yazıları İçin Tıklayınız

iOS 12’de iPhone’nuzu Ne Kadar Kullandığınız Görülebilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Libelle Servis Kadıköy

Libelle Servis Kadıköy 08 Ağustos 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  20 bin doktor Irak’ı terk etti Önlenebilir zeka geriliğinin en önemli nedeni: İyot eksikliği Porsche, Tesla’yı nasıl alt edecek? Lutz Meschke NTV’nin sorularını yanıtladı Türk Sineması ve Komedi Kış Sebzeleri Nelerdir? Mizah Anlayışımızı Nasıl Geliştirebiliriz

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu iletişim: paravansite@gmail.com

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares