Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Balon Patlatma Oyununun Başarısının Sırrı

Ana Sayfa » Teknoloji » Balon Patlatma Oyununun Başarısının Sırrı
Balon Patlatma Oyununun Başarısının Sırrı

Balon Patlatma Oyununun Başarısının Sırrı Tüm zamanların en eğlenceli masaüstü ve mobil uygulaması olarak kabul edilen balon patlatma oyunu değişik HTML5 versiyonlarıyla oyun sitelerinde karşımıza çıkıyor. Piyasaya çıkan her versiyon kısa süre içerisinde tüm dünyada çok oynanan ve en çok beğenilenler listesine girmeyi başarıyor.

Balon patlatma oyununun bu başarısındaki en büyük sır; her yaşa hitap etmesinin altında yatıyor. Yapılan her hamle ile oyuncunun zekasını ve karar verme becerisini geliştiriyor. Her oyuncuya kendisinin mükemmel bir beceriye sahip olduğu hissini veren uygulama, insanları farkına varmadan kendisine bağlıyor. Bu da kullanıcıların bu uygulamadan sıkılmadan ve bıkmadan sürekli balon patlatma oyununu oynamaya teşvik ediyor.

8 yaşın üzerindeki çocuklar için bu uygulama eğitici oyunlar kategorisinde yerini alıyor. Çünkü bu yaştaki çocuklar yavaş yavaş kendi kararlarını kendileri verebilme yaş evresine giriyor. Aynı zamandan bu yaşlardaki çocuklara aileler yavaş yavaş sorumluluk yüklemeye başlıyor. Bunun sonucunda da çocuk kendisi verilen sorumluluğu yerine getirerek başarının tadına varıyor. Bu sorumluluğu yerine getirirken de kendisi bazı kararlar alarak sonuca farklı yollardan gitmeyi deniyor.

Bu uygulamada ise verilen sorumluluk; renkli topların oyun ekranının alt tarafında bulunan kırmızı çizgiye ulaşmasını engellemek. Kullanıcı renkli toplardan herhangi üç tanesini birleştirerek ekranı temizlemeye çalışıyor. Her ekranı temizleme işlemi sonucunda puan kazanır. Burada da yapılan hamlelerin her biri çok önemlidir. On yaşlarındaki çocuklar için oyunun mantığını ve hedefe ulaşacak becerinin en basit olduğu uygulamalardan biri olarak balon patlatma oyunu en doğru tercih sayılabilir.

Çok basit bir mantığı olan bu uygulamayı kullanan çocukların kendi kararlarını kendilerinin verme becerisi kısa sürede büyük bir ivme kazanarak gelişebilir. www.rekoroyun.com olarak zaman geçirmek için faydalı ve zihni geliştiren bu oyun ile tüm çocuk yada yetişkin bireylere bol eğlenceli zamanlar dileriz.

Kaynak: https://www.rekoroyun.com/balon-patlatma.html

Balon Patlatma Oyununun Başarısının Sırrı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Libelle Servis Kadıköy

Libelle Servis Kadıköy 08 Ağustos 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Eyvah Eyvah 2 Kapsamlı SEO Rehberi Libelle Servis Kadıköy Blake Lively Christina Aguilera Huawei CFO’su Mıng Vancou’nun kefalet duruşması bugün

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares