Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Zayıflatan Sebzeler Nelerdir ?

Ana Sayfa » Sağlık » Zayıflatan Sebzeler Nelerdir ?
Zayıflatan Sebzeler Nelerdir ?

Zayıflatan Sebzeler

Beslenme düzenine dikkat ettiğiniz sürece sağlıklı kilo verebilirsiniz. Zayıflatan sebzeler antioksidan içermektedir ve sağlıklı kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Düzenli tüketilen yeşil sebzeler vücuttaki toksinlerin dışarı hızla atılmasını sağlamaktadır. Yağ yakıcı özelliğe sahip olan sebzeler vitamin ve genel sağlık açısından da faydalıdır. Kilo verdirmeye yardımcı sebzeler şunlardır;

  • Kilo vermek için tüketilen en sağlıklı besinlerden biri brokolidir. Düzenli olarak tüketildiği takdir de yağ yakımını hızlandırmaktadır. Haftada 3 ya da 4 kez brokoli çorbası ya da haşlama brokoli tüketilebilir.
  • Kilo vermek için diyet programına eklenmesi gereken sebzelerden biri de biberdir. Salatalara acı ya da tatlı biber eklenerek tüketilebilir. Dolmalık biber lif açısından zengin ve kalorisi düşük bir besindir. Sindirim sitemi için de oldukça etkilidir.
  • Kilo verdiren sebzeler arasında marul, roka, maydanoz gibi yeşillikler de yer almaktadır. Öğle ve akşam yemeklerinde öğün aralarında 1 kâse yeşillik tüketilebilir.
  • Su içeriği yüksek bir besin olan salatalık yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkilere sahiptir. Ayrıca salatalık vitamin ve mineral bakımından da zengin bir besindir. Her gün düzenli olarak salatalık ya da salatalık suyu tüketilebilir.
  • Lif açısından zengin bir besin olan havuç, sindirim sisteminin hızlı çalışmasını sağlar. Ayrıca A vitamini açısından da zengindir ve görme sağlığının korunmasında etkilidir.
  • İçeriğinde az miktarda nişasta, manganez, çinko, demir, E vitamini ve C vitamini bulunan ıspanak kilo verme diyet listesine eklenmelidir. Ispanak aynı zamanda genel sağlık için faydalı mineraller içermektedir.

Zayıflatan Sebzeler Nelerdir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’de Mizah 2018 Yılında Yükselmesi Beklenen 10 Teknoloji Blake Lively Teknoloji’de İş Planı Nasıl Yapılmalıdır ? Sulu Sebze Yemekleri Teknolojinin İnsan Hayatına Etkileri Makale

FACEBOOK'TA BİZ

© 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

shares