Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Meyvelerin Sağlığa Faydaları

Ana Sayfa » Sağlık » Meyvelerin Sağlığa Faydaları
Meyvelerin Sağlığa Faydaları

Meyvelerin Sağlığa Faydaları

Meyveler sağlımız için oldukça gerekli bir besindir. Sağlıklı bir vücut için meyvelere mutlaka ihtiyaç duyulur. Her meyvenin birbirinden farklı mineral ve vitamine sahip olması sebebiyle, hepsinin de farklı faydaları görülmektedir. Ayrıca hepsinin farklı vitamin ve minerallere sahip olan meyvelerin hepsi farklı hastalıklara iyi gelmektedir.

Lif bakımından zengin olan meyveler, diyet yapanların da gözdesi. Fakat her şeyde olduğu gibi meyvenin de fazlası zararlıdır. Bu sebeple dikkatli ve bilinçli bir şekilde tüketmekte fayda vardır. Meyveler doğal şeker içerir, bu da beynimizdeki sinir hücrelerinin gelişmesine etki eder. Meyve yemek hafızamızı kuvvetlendirir. Meyveler vitamin ve mineral açısından çok zengin ve çeşitlidir.

Az kalorili sebebiyle fazla kilo aldırmazlar. Fakat diyet programı döneminde kalorisi yüksek olan muz, incir ve üzüm gibi meyvelerden uzak durulmalıdır. Meyveler antioksidan içerdiği için de tedavi edici etkisi vardır. Meyveleri aç karnına tüketmek sindirimin kolaylaşmasına etki eder.

Meyvelerin doğru şekilde tüketilmesi kadar, zamanında yenmesi de önemlidir. Her meyve mevsiminde tüketilmelidir. Zamanında tüketilmeyen meyvenin etkileri azalmış olur. Özellikle yaz mevsimini yaşadığımız bu günlerde erik, çilek, karpuz, incir, üzüm, kiraz, kayısı, şeftali gibi meyveleri tüketmemiz çok faydalı olacaktır.

Elbette aşırıya kaçmamak şartıyla. Meyvelerin de kalorisi farklı olması sebebiyle yüksek kalorili olanlarından yeteri kadar tüketmek faydalı olacaktır. Her birey meyve tüketimini kendi vücuduna göre şekillendirmelidir.

Meyvelerin Sağlığa Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Çiftlik Bank Parayı Geri Kurtarma Çevre kirliliği peygamber sünneti vakalarını arttırıyor! iOS 12’de iPhone’nuzu Ne Kadar Kullandığınız Görülebilecek Kadınlar Erkeklerden Neden Daha Uzun Yaşar Marion Cotillard Kırmadan Su Kaçağı Bulma

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares