Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Maydanozun Faydaları

Ana Sayfa » Sağlık » Maydanozun Faydaları
Maydanozun Faydaları

Maydanozun Faydaları

Sebzeler hakkında bilgileri bulabileceğimiz sitemizde bu yazımızda maydanozun faydalarından bahsedeceğiz. Çoğu kişi tarafından sevilmesede maydanoz pek çok açıdan şifa kaynağı bir besin. Alternatif tıp uzmanlarıda bu konuda görüş birliğine varmış durumda. Evet sevmeyebiliriz ama sağlıklı bir hayat için sebze yemeklerinden de vazgeçmemeliyiz. Unutmayınız ki sebze yemekleri yemek size kendinizi daha hafif ve rahat hissettirecek. Neden mi? Çünkü sebze yemekleri diğer yağlı yiyecekler gibi hazımsızlık ve şişkinlik sorunları yaşatmayacaktır.

Maydanozun faydalarının başında, ideal kilonuza kavuşmanıza, cildinizin sıkı ve pürüzsüz olmasına yardımcı olması geliyor. Sadece bu sebep bile bu besini almamız için yeterli diyebilirsiniz ama acele etmeyin diyoruz. Çünkü faydalarını anlatmaya daha yeni başladık ve bu sebze sizi şaşırtacak ve belki de ilk kez duyacağınız daha pek çok faydaya sahip.

Yediklerinizden aldığınız kalori miktarını azaltmaya yarar. Evet doğru duydunuz beraber tüketilen gıdaların kalori miktarlarını maydanoz tüketerek azaltabiliriz.

Diğer Muhteşem Şifaları İle Maydanoz:

Vücut direncini artırmaya,
Su kaybına neden olmadan bölgesel yağları yakmaya,
Basen ve göbek yağlarınızı eriterek vücudunuzu şekle sokmaya,
Metobolizmayı düzenlemeye ve sindirimi kolaylaştırmaya,
Kabızlığı ve ishali önlemeye,
Gün İçerisinde daha Zinde ve formda kalmanıza,
Düzenli besleme alışkanlığı kazanmanıza,
Kolesterolü düşürmeye, tansiyonu Düzenlemeye,
Vücuttaki toksinlerin atılmasına,
İç iltihap ve selüliti yok etmeye, yardımcı olur.

Umarız bu yazımızı okuduktan sonra sizde önyargılarınız varsa vazgeçer ve daha çök maydanoz tüketerek sağlıklı hayata merhaba demek için ilk adımı atabilirsiniz. Peki maydanozun zararları var mı? Bunu da bir diğer yazımızda ele alacağız ama şimdiden ipucu verelim; tabiki herşey gibi fazla tüketilen maydanozda bünyenize zarar verebilir. Bu yüzden hiçbir besini aşırıya kaçmadan tüketmeli ve uygun oranda besin değeri aldığımızda daha fazlasını alarak kendimize zarar vermemeliyiz.

Maydanozun Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  En özel Kokular En büyük 100’den 66’sı arttı Sülün Osman kimdir Tütün kullanımı önlenebilir ölüm nedenleri arasında ilk sırada Sosyal Medya İlişkileri Tehdit Ediyor! Domates Meyve midir Sebze mi?

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares