Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İlkbahar Meyveleri ve Sebzeleri Nelerdir?

Ana Sayfa » Sağlık » İlkbahar Meyveleri ve Sebzeleri Nelerdir?
İlkbahar Meyveleri ve Sebzeleri Nelerdir?

İlkbahar Meyveleri ve Sebzeleri Nelerdir?

İlkbaharda yetişen meyveler ve sebzeler yaz, kış ve sonbahara oranla sayıca fazladır. Sağlıklı beslenmenin bir numaralı anekdotu mevsimlerinde tüketilen sebze ve meyvelerden geçer. İşte ilkbaharın birbirinden lezzetli  meyve  ve sebzeleri…

İlkbaharın Meyveleri

Kiraz: İlkbaharın müjdecisi kirazın vücut direncini arttırdığı biliniyor. Sindirim sistemi aktif hale getiren özelliğiyle ve verdiği tokluk hissi ile kilo vermek isteyenlerin gözde meyvesidir.

Dut: Kansızlık sorununu ortadan kaldıran bir meyvedir. Hazmı kolaylaştıran dut, aynı zamanda öksürük kesmede de bir numaralı ilaçlardan biridir.

Çağla: Bademin yeşil hali olan çağla, eriğe benzer bir tadı vardır. Enerji verir,  kronik yorgunluğu olanların fazlasıyla tüketmesi önerilir.

Böğürtlen: Çoğu zaman reçel ve marmelat olarak sevilen böğürtlen, pasta ve keklerin de vazgeçilmez aksesuarıdır. İdrar sökücü özelliği olan böğürtlen aynı zamanda basura da iyi gelmektedir.

Erik: Enerji veren bir başka ilkbahar meyvesi de eriktir. Beden yorgunluğuna yardımcı ve sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır.

Bakla: Bakla, hazmı kolaylaştırmasının yanı sıra sindirim sistemi sorunlarını çözer. Böbrek taşı oluşumunu önler. Kuru öksürüğe de iyi gelmektedir.

Bezelye: Kansere karşı koruyucu olan bezelye, vücuda enerji verir. Mevsiminde tüketilmesi kabızlığı önlemektedir.

Enginar: Karaciğere çok iyi gelen bir sebzedir, saymakla bitmeyen bir çok yararı vardır. Enerji verici özelliğinin yanı sıra beden ve zihin yorgunluğuna da bire bir gelir.

İlkbahar Meyveleri ve Sebzeleri Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Naomi Watts Sonbahar Meyve sebzeleri nelerdir? A.R.O.G. Hava Nemlendirici Nasıl Çalışır İstanbul Arçelik Servis En Zor Durumlarda Yanınızda Siber Güvenliğe Genel Bakış ve Giriş

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu WhatsApp iletişim: 0262 606 0 726

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares