Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ağlamanın Faydaları Nelerdir

Ana Sayfa » Sağlık » Ağlamanın Faydaları Nelerdir
Ağlamanın Faydaları Nelerdir

Günümüzde birçok insan sıkıntı, stres ve ya herhangi bir şey karşısında ağlayarak kendisini belli eder.  Aslında ağlamak oldukça faydalı ve stres i azalttığı söyleniyor.

İnsanların ağlamalarındaki sebep stres atmak olsa da aslında ağlamak vücuttan zararlı kimyasalların atılmasında yardımcı olur. Ağlamak modunuzu oldukça yükseltir. Gözyaşı kurumuş gözlerinizi nemlendirir ve gözlerinizin daha iyi çalışmasında yardımcı olur.

Ağlamak birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Örneğin; kalp, mide, damar, kemik, ya da kaslarda bulunan hastalıklara iyi geldiği görülmektedir. Gözyaşı anti bakteriyel özelliğe sahip olduğundan dolayı gözdeki enfeksiyonların giderilmesinde de etki sağlayacaktır. Birçok kişi ağlamanın kötü etkisi olduğunu düşünse de birçoğu ağlamanın daha fazla iyi hissettirdiğini söylemektedir.

Ağlamak her zaman iyi bir şey olmayabiliyor. Bir ağrınız ve ya hastalığınız karşısında ağlama fonksiyonunu gerçekleştiriyorsanız bu durumda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olabilir. İnsanlarla birlikte birçok hayvanlar da ağlayabiliyor. Gün içerisinde iş ortamında ve ya aile ortamında sinirlendiğiniz ve ya sıkıntınızın olduğu durumlarda da ağlamanız sizin rahatlamanıza yardım sağlayacaktır

. Erkekle göre kadınlar daha fazla gözyaşı dökmektedirler. Erkekle genellikle terleme olarak ve duygusal stres altında bu toksinleri vücutlarından atabilirler. Kimilerinde ağlamak kendisini iyi hissettirse de kimilerinde ters etki sağlar.

Ağlamak birçok ciddi hastalığı da beraberinde getirebilir. Bunlar depresyon ve doğum sonrası depresyon gibi ciddi hastalıklar olarak da bilinir. Ruh hali değişken kişilerde de kimi zaman iyi hissettirse de kimi zaman kötü hissettirebilir.

Ekleyen :ilkilkkarabul_j1ox5m9nTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ağlamanın Faydaları Nelerdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz Kadına Şiddet Özel Sharp Buzdolabı Servis 7-24 Hizmetinizde! Kıymalı Karnabahar Yemeği Ariadne Artiles SpaceX, 10 haberleşme uydusunu yörüngeye gönderdi

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu WhatsApp iletişim: 0262 606 0 726

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares