Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kadınlar Erkeklerden Neden Daha Uzun Yaşar

Ana Sayfa » Kadın » Kadınlar Erkeklerden Neden Daha Uzun Yaşar
Kadınlar Erkeklerden Neden Daha Uzun Yaşar

Kadınlar Erkeklerden Neden Daha Uzun Yaşar ?

Dünya genelinde nüfus kayıtları ve istatistiksel veriler bizler erkeklerin kadınlara göre daha az yaşadığını, ortala erkek ömrü ile ortalama kadın ömrü arasında 3 yıl olduğu kadınların erkekler göre aşağı yukarı 3 yıl daha fazla yaşadığı gözlemlenmiştir.

Uzmanlar kesin bir sebebe sahip olmasalar bile kadınların fazla yaşamalarının nedenleri üzerine birçok fikir ve araştırmaları var.  Hormon farklılığından şüphelenen uzmanlar erkeklere ses, fazla kıl ve kellik gibi diğer özelliklerini de veren testosteron hormonunun erkek ömrünü etkilediğini düşünmektedir. Erkekleri güçlü kılan testosteron hormonu zaman içinde değişime uğrayarak bağışıklık sistemini enfeksiyona ve kansere daha açık hale getiriyor. Uzmanlar aynı zamanda yaşam tarzı ve iş koşullarının da erkek ömrünü azalttığı konusunda hem fikirler. Alkol, sigara ve düzensiz beslenme yaşam kalitesini düşürmektedir.

Kadınlar erkeklere göre ciltlerine ve sağlıklarına daha çok önem vermeleri de kadınların erkeklerden daha çok yaşamasının sebepleri arasında gösterilmektedir. Kadın bedeni biyolojik olarak erkeğinkinden daha dirençli olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmış bir gerçektir. Ayrıca regl dönemi sayesinde yaşadıkları düzenli periyodik hormonla döngüler ve doğumların da kadın vücudunu olumlu yönde etkilediği uzmanlar tarafından düşünülmektedir.

Kadınlar günlük yaşantılarında sağlıklarını koruma, gerçekleşebilecek olaylara karşı erkeklere göre tedbirli olma konusunda da erkeklere göre daha şanslı ve dikkatlidir. Kendilerini korumaları bakım yapmaları ve biyolojik etmenler bir arada düşünüldüğünde kadınların erkeklerden neden daha uzun yaşadığı soruna cevap bulabiliyoruz.

Kadınlar Erkeklerden Neden Daha Uzun Yaşar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

En özel Kokular

En özel Kokular 24 Aralık 2018

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Washington Post: Suudi lobiciler Trump’ın otelinde 500 oda tuttu Eyvah Eyvah 2 En özel Kokular Sardunya Bakımı ve Budaması Parasını akıllı harcayan adam Sağlık Bakanı Koca’dan tuz ve şeker açıklaması

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu WhatsApp iletişim: 0262 606 0 726

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares