Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gelmiş Geçmiş En Güçlü Kadın Liderler

Ana Sayfa » Kadın » Gelmiş Geçmiş En Güçlü Kadın Liderler
Gelmiş Geçmiş En Güçlü Kadın Liderler

Gelmiş Geçmiş En Güçlü Kadın Liderler

Birçok güçlü kadın, zekâ, güç, tutku ve liderlik nitelikleri ile tarihin akışını şekillendirmiştir. Onlar statükoya meydan okudu, kalıcı reformlar yaptı ve birçokları ülkelerinde on yıllardır başkanlık yaptılar ve bunlarla da kalmadılar aynı zamanda refah ve kültürel devrimler başlattılar. Yazımızdaki kişilerin seçimi kesinlikle öznel olmakla birlikte, gerçek gücü ve her bir kişinin etkisini dikkate almaya özen gösterilmiştir. Özellikle, Birleşik Krallığı’n ilk on yılda üç önemli ismi vardır ve göze çarpan bir gerçek, bu monarşinin böyle bir feminist başarıya ulaşmayı başardığını düşünürken, yine de kendisini her zaman en ileri demokratik toplum olarak gören Amerika Birleşik Devletleri bu durumdan bi haber kalmıştır.

İşte O Meşhur Liderler;
Zenobia (240-275), 3. yüzyılda Roma İmparatorluğu’nun otoritesine meydan okuyan Suriye’deki Palmyrene İmparatorluğu’nun bir kraliçesiydi. Sonunda Roma imparatoru Aurelian tarafından yenilgiye uğratılana kadar Mısır, Anadolu, Lübnan ve Roma Judea’yı fethetti.

Kleopatra (M.Ö. 69-30), üstün zekasıyla tanınan ve ülkesinin ayakta kalmasını ve ekonomisini geliştirdiği bilinen Ptolemaic Mısır’ın son firavunu idi. Ayrıca Romalı liderler Julius Caesar ve Marc Anthony ile olan aşk ilişkileri için popüler kültürde ünlüdür.

Hindistan’ın ilk ve tek kadın Başbakanı olan Indira Gandhi (1917- 1984), 1967-1984 yılları arasında ülkenin önemli koruyucularının koruması altında olmasına rağmen suikast sonucu öldürülmüş ama bu onun gerçek bir kadın lider olduğu gerçeğini değiştirmemiştir.

Margaret Thatcher (1925-2013), krallığın en önemli kadını olan Tratcher 1979 ve 1990 yılları arasında İngiltere Başbakanıydı.

Gelmiş Geçmiş En Güçlü Kadın Liderler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

En özel Kokular

En özel Kokular 24 Aralık 2018

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  20 bin doktor Irak’ı terk etti Robert Edwin Peary kimdir Teknolojik Okuryazarlık Nedir ? “Depresyon hırkası”na dikkat! (“Depresyon şortu yok, depresyon hırkası var”) 2019 yılbaşı hediyeleri Zayıflatan Sebzeler Nelerdir ?

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares