Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Virüslü Dosyaları Bulmak İçin Metadefender Web Uygulamasını Kullanın

Ana Sayfa » Genel » Virüslü Dosyaları Bulmak İçin Metadefender Web Uygulamasını Kullanın
Virüslü Dosyaları Bulmak İçin Metadefender Web Uygulamasını Kullanın

Virüslü Dosyaları Bulmak İçin Metadefender Web Uygulamasını Kullanın!

Her gün internetten çok sayıda dosya indiriyorsanız ve bu dosyalar yüzünden bilgisayara çeşitli zararlı yazılımlar bulaşıyorsa, artık buna karşı bir önlem almanın vakti geldi demektir. Çünkü hangi dosyanın içinden hangi virüsün çıkacağını ve ne gibi zararlar verebileceğini kestirmek çok zor.

Bir casus yazılım bulaşırsa, kredi kartı şifrenizi veya sosyal medya hesaplarınızı çalabilir. Eğer bir reklam yazılımı bulaşırsa, ikide bir reklam göstererek veya arama motoru yada ana sayfayı değiştirerek başınızı ağrıtabilir.

Böyle durumlardan korunmak için genellikle bir antivirüs yada internet güvenlik yazılımı tarzı programlar tercih edilir. Fakat bunların kaliteli olanları ücretlidir ve ücretsiz olanları da ya bir işe yaramaz ya da yarasa bile bilgisayarı yavaşlatır.

Ama amacınız internetten bilgisayara indirdiğiniz dosyaların temiz mi yoksa virüslü mü olduğunu anlamak ise, herhangi bir program kullanmanız gerekmiyor. Metadefender isimli web uygulaması bu işi çok hızlı ve tamamen ücretsiz olarak yapıyor.

Tek yapmanız gerek dosyayı sürükle-bırak yaparak yukarıda gösterilen alana bırakmak. Böylece dosya otomatik olarak algılanıp sitenin sunucusuna yüklenecek ve ardından onlarca farklı antivirüs programı tarafından tek tek test edilmeye başlanacak.

Dosyayı yükledikten sonra sonuçları göstermesi 3 saniye ya sürüyor ya sürmüyor. Daha siz hiçbir şey anlamadan, yüklediğiniz dosya dünyanın en iyi güvenlik yazılımları tarafından test ediliyor ve zararlı yazılım içerenler gösteriliyor.

Böylece artık internetten indirdiğiniz bir dosyayı açmadan veya bir programı kurmadan önce hızlı bir güvenlik testine sokup içiniz rahat bir şekilde bu dosyayı çalıştırabilirsiniz.

Not: Dilerseniz aynı işi yapan alternatif bir web uygulaması olan Totalvirus.com sitesini de deneyebilirsiniz. Totalvirus’ün farkı ise 40 yerine 55 ile 60 arasında antivirüs yazılımıyla test etmesi. Fakat bazen çok yavaş çalışabiliyor ve takılmalar yaşanabiliyor. En iyisi kendiniz deneyerek karar verin.

Ekleyen :ilkilkkarabul_j1ox5m9nTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Virüslü Dosyaları Bulmak İçin Metadefender Web Uygulamasını Kullanın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sun Tzu kimdir

Sun Tzu kimdir 15 Ekim 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Jessica Biel Parasını akıllı harcayan adam En İyi Yabancı Komedi Filmleri Huawei’nin Çinli yöneticisi Polonya’da gözaltına alındı iPhone X ve 3 Kameralı Yeni Versiyonu Arjantin’de hanta virüsü 9 can aldı

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares