Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Taze Meyve ve Sebze Tüketmenin Yararları

Ana Sayfa » Genel » Taze Meyve ve Sebze Tüketmenin Yararları
Taze Meyve ve Sebze Tüketmenin Yararları

Taze meyve ve sebze yemek sizi zinde tutar, direncinizi arttırır ve hastalıklardan koruyucudur. Bu cümleyi mutlaka tv karşısına geçtiğiniz anda bir doktor ya da beslenme uzmanı tarafından sıkça duyarsınız. Ailelerimizin yetiştirme tarzı da aşağı yukarı budur.” Oğlum meyve ye”  “Kızım sebze niye yemiyorsun?” gibi uyarıları hayatında duymayan yoktur. Peki taze ve meyve yemenin faydaları nereden geliyor? Temelinde ne var? Vitamin ve mineral sadece yaşamamızı sağlayan unsurlar mı? Gibi sorulara cevap bulmanın yolu yazımızdan geçiyor.

 Meyveler de sebzeler de birer depo

Potasyum , folat, magnezyum, A, C,K vitaminleri açısından sadece  taze ürünlerde bulabileceğiniz vücuda saymakla bitmeyen yararlarıyla ön planda olan vitamin ve mineraller. Lifli meyve sebzeler sindirim ve bağırsak sistemini korur ve doğru çalışmasını sağlar. Toksin atımı için bire birdir.

Meyve ve sebzeler,  vücutta oluşan iltihaplanmalar ile savaşırken aynı zamanda kalp hastalıkları, kanser risklerini de düşürür. Meyve ve sebzeler, lifli besin değeri açısından yüksek içeriklidir ama düşük kalorilidir o yüzden diyet listelerinde yer alırlar.

Taze tüketin

Yerli üretim taze ve meyve almak, besin değerlerinden emin olmaktır. Doğal yöntemlerle yetişen meyve sebzelerden yemek , kurutulmuş veya suyu sıkılmış meyve ve sebzelerden daha faydalıdır. Kurutulmuş meyveler ve sebzeler kalori bakımından tazelerine göre daha yüksektir. Eğer meyve yemeği sevmiyorsanız, meyve suyu ve püresini deneyebilirsiniz. Sebze sevmeyenler için de  meyvelerle tat vereceğiniz püre ve sebze meyve kokteylleri sizi zinde tutar ve enerjinizi artırır.

Taze Meyve ve Sebze Tüketmenin Yararları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Avustralya’dan Google’a sıkı denetim geliyor 2018 Yılında Yükselmesi Beklenen 10 Teknoloji Mandıra Filozofu Heidi Klum Ceviz suyunun mucize faydaları ve zayıflatma etkisi Siber Güvenlik Ne Kadar Önemli

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares