Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“E-spor” olimpik spor olarak kabul değerlendirilmeyecek

Ana Sayfa » Genel » “E-spor” olimpik spor olarak kabul değerlendirilmeyecek
“E-spor” olimpik spor olarak kabul değerlendirilmeyecek

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, “Elektronik sporların/elektronik oyunların bir madalya müsabakası olarak Olimpiyat Oyunları kapsamına alınmasıyla alakalı tartışmanın yersiz bulunduğu kanaatine varılmıştır” açıklmasını yaptı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), “e-spor” adı verdiği bilgisayar oyunu müsabakalarının olimpik spor sayılmasını desteklemediğini açıkladı.

Ulusal Olimpiyat Komiteleri başkanlarının İsviçre’nin Lozan kentinde gerçekleştirdiği toplantının sonrasında oluşturulan yazılı açıklamada, komite üyelerinin, e-spor oyunlarının Olimpiyat programına alınmasını ideal görmediği belirtildi.

Açıklamada, “Elektronik sporların/elektronik oyunların bir madalya müsabakası olarak Olimpiyat Oyunları kapsamına alınmasıyla alakalı tartışmanın yersiz bulunduğu kanaatine varılmıştır.” ifadesi kullanıldı.

IOC’nin şiddet sahibi olan oyunları desteklemediğine vurgu oluşturulan açıklamada, “ticari güdülerle etkinlik gösteren oyun sektörünün sporun amatör değerlerine uymadığı” kaydedildi.

IOC, temmuzda e-spor organizatörleri ve oyuncularını dinlediği bir konferans düzenlemiş, görüşmelerde e-sporların Olimpiyat kapsamına alınması gündem gelmişti.

“E-spor” olimpik spor olarak kabul değerlendirilmeyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sun Tzu kimdir

Sun Tzu kimdir 15 Ekim 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Domates Meyve midir Sebze mi? Mobil Teknoloji Nasıl Gelişti ? Jessica Biel Şaşırınca ben capsi Apple Türkiye indirim hazırlığında! Beyin göçü nedir

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares