Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Demokratik Bir İlişkinin 7 Kuralı

Ana Sayfa » Genel » Demokratik Bir İlişkinin 7 Kuralı
Demokratik Bir İlişkinin 7 Kuralı

Bir temas ne kadar adil olursa ömrü de o kadar uzun olur. Eşit şartların var bulunduğu Romantik temaslerde, taraflar yaşadığı aşkı daha çok sahiplenir, işler rayından çıktığında bile çözümü daha basit bulunur. İşte eşitliğin yaşandığı bir temasta atılması gereken adımlar…

1. İLGİ

İlişkinin temeli, birbirini dinlemekten, ilgilenmekten, saygı duymaktan geçer. İlgi demek sıksık arayıp sormak demek değildir. Partnerinize her daim destek bulunduğunuzu hissettirmek, ilginin en güzel halidir.

2. ORTAK NOKTA BULMA

Bu maddeyi yerine getirebilmek amacıyla ikinizin de inat etmemeyi kabul etmeniz gerekiyor. Arada sırada baskın olma hakkını karşı tarafa bırakabilirsiniz. Arada sırada siz, bazı durumlarda o. Karşılıklı olarak alttan alınarak çözülmeye çalışılan problemler, temasa büyük zararlar vermez aksine güçlendirir.

3. SAYGI

Bir ‘ekip’ bulunduğunuz temasnizde, ikiniz de birbirinizi nazik davranılacak, saygı duyulacak hem de hayran olunacak şahıslar olarak görün.

4. HASSASİYET

İlişkilerde en büyük problemler kendi benliğini elde edememiş bireyler kaynaklı yaşanır. İkiniz de kendi değerleri olan, benliğini koruyabilmiş bireyler olun. İlişkide sizin amacıyla mühim olan şeyleri açıkça söylemekten çekinmeyin. Zayıflıklarınızı, hatalarınızı kabul edin, partnerinizin sizi öyle kabul etmesine izin verin.

5. İŞ BÖLÜMÜ

İlişkide payınıza düşenleri açıkça konuşun ve sorumluluklarınızı yerine getirmeye özen gösterin. Bunu mecbur bulunduğunuz amacıyla değil, sizi mutlu ettiği amacıyla yapın.

6. ARA VERİN

Eğer partneriniz ile bir anlaşmazlığa düşerseniz bunu o an çözüme ulaştırmak mecburiyetinde değilsiniz. İkiniz de yatışıncaya kadar tartışmaya biraz ara verin. Daha sonra sakin başla konuşarak problemlerinizi halledin.

7. DÜŞÜNCE

Partnerinizin iyiliğini düşünmek aşkınızı güçlendirir. Birbirinizin duygusal, fiziksel ve ekonomik iyiliği amacıyla harekete geçin. Hayatın her bölümünde birbirinize destek olun.

Demokratik Bir İlişkinin 7 Kuralı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sun Tzu kimdir

Sun Tzu kimdir 15 Ekim 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Domates Meyve midir Sebze mi? Mobil Teknoloji Nasıl Gelişti ? Jessica Biel Şaşırınca ben capsi Apple Türkiye indirim hazırlığında! Beyin göçü nedir

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares