Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Careem Türkiye’de taksilerle yola devam edecek

Ana Sayfa » Genel » Careem Türkiye’de taksilerle yola devam edecek
Careem Türkiye’de taksilerle yola devam edecek

Dubai odaklı araç çağırma programı Careem, Türkiye’de Uber aynısı özel vasıtalar aracılığı ile hizmet veriyordu. Şirket yaptığı duyuruda yalnızca taksiler aracılığı ile gerçekleştireceği hareketlerini tekrardan başlattığını açıkladı. Türkiye’de taksi imajını ve hizmetlerini iyileştirmek için önemli yatırımlar yapacaklarını altını çizen Careem Gelişen Pazarlar Direktörü İbrahim Manna, şu anda yalnızca İstanbul ve Adana’da sundukları taksi çağırma hizmetlerini Türkiye geneline yaygınlaştırmak istediklerini ifade etti.
Dubai’de 6 sene önce kurulan ve Ortadoğu’nun ilk ve tek teknoloji unicorn’u olan Careem, şu anda Kuzey Afrika, Türkiye, Pakistan ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere 15’ten çok ülkede 120 şehirde etkinlik gösteriyor. 1 milyondan çok sürücü ile çalışan şirketin kullanıcı adedi ise 25 milyonu geçti.

Türkiye’de iki sene önce etkinliğe geçtiklerini ve çok büyük bir potansiyel gördüklerini altını çizen Careem Gelişen Pazarlar Direktörü İbrahim Manna, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecekleri için heyecan duyduklarını ifade etti.

Türkiye’de yalnızca ticari taksilerle gerçekleştirecekleri hareketlerini tekrardan başlattıklarını duyuran Manna, taksi imajını ve hizmetlerini iyileştirmek için önemli yatırımlar yapacaklarını belirtti. Bunun aynı vakitte turistlerin deneyimlerine de olumlu yansıyacağını ifade eden Manna, şöyle konuştu:

“Hizmet aracı olarak taksileri kullanarak Türkiye sektöründe yeni bir girişim gerçekleştirmekten ve hizmetlerimizi tekrardan sunmaya başlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türkiye sektöründe binlerce kişiye iş olanağı sunacağız. Müşterilerimiz evlerinin konforu içinde doğrudan akıllı telefonlarından bir tuşa basarak taksi çağırabilecek. Türk halkı için yeni ve akıllı şehir içi ulaşım dönemini başlatarak ulaşımdaki gelişmenin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Careem’in Türkiye’de bundan sonra XL segment araçlar ile etkinlik göstermediğinin altını çizen Manna, şöyle devam etti: “Careem Türkiye’de devletle el ele, yasa ve yönetmeliklere ideal olarak çalışıyor. Aynı vakitte ulaştırma profesyonellerini ve sektörü desteklemeyi amaçlıyoruz. Sadece tahditli ve tahsisli plakaya sahip taksileri

kullanarak etkinlik gösteriyoruz ve taksi dünyasına hizmet veren tüm paydaşlarla iletişim içindeyiz.”

TÜRKİYE GENELİNE YAYILMAK İSTİYOR

Careem’in Türkiye’de kalıcı olduğunu ve yatırım yapmanın yanısıra insanların yaşam ve çalışma şekillerini de değiştirdiğini kaydeden Manna, “Şu anda platformumuzda tespit edilen taksilerle beraber işlerimizin büyüdüğünü görmekten ve tüketicilerin Türkiye’deki yeni girişimimizden nasıl yararlanacağını düşünmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Mevcut halde İstanbul ve Adana’nın her yerinde taksi çağırma hizmetleri sunduklarını kaydeden Manna, hizmetlerini Türkiye geneline yaygınlaştırmak ve iş imkanları sunmaya devam etmek istediklerini kaydetti.

Careem Türkiye’de taksilerle yola devam edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Steve McCurry kimdir

Steve McCurry kimdir 13 Temmuz 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Sulu Sebze Yemekleri Sevgilinizle Tatile Çıkarken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey Sebzeli Kanat Yemeği Kolay ve Pratik Tarif “Yağ enjeksiyonu ile yılların izini silmek mümkün” Sinan Vardar kimdir Devil May Cry 5 ‘in demosu ne zaman yayınlanacak?

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares