Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Blogger Olabilmek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ana Sayfa » Genel » Blogger Olabilmek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Blogger Olabilmek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Blogger Olabilmek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bloogerlık artık bir meslek diyebiliriz. Ancak blog açıp yarıda bırakanların sayısı daha fazla maalesef. Bu yazımızda uzun soluklu bir yayın hayatı için dikkat etmeniz gereken ufak ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Blog Açmanın Temel Adımları

Blog nasıl açılır diye merak ediyorsanız eğer birkaç teknik bilgi ile yol izlemenin yanında blog açmakla ilgili temel kural, bloğunuzda hangi konu üzerinden yayın yapacağınıza karar vermektir, bu bloğunuz başarılı olabilmesi adına önemlidir. Kulaktan dolma çok kazandıracak finans ve sağlık gibi alanlarda hiçbir bilginiz olmadığı halde blog açmak size sıkıcı bir iş gibi gelecektir bir süre sonda. Buda sıkılıp blogu yarıda bırakmanıza yol açacak. Ama severek yazılar paylaşacağınız bir alanda blogunuzu açarsanız o saman bu iş severek yapacağınız bir hobi gibi olacak ve yarın reklam geliri elde etmeye başlayacak sürekli bir ek iş haline gelebilecektir.

Kişisel Blog İle Geniş Kategori Özgürlüğü

Eğer aklınızda tek bir kategori yoksa kişisel blog açabilir ve farklı alanlardaki tecrübelerinizi okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Bloğunuzu açtıktan sonra her gün yeni içerik yazmak bloğunuzu ayakta tutacaktır, yarın birden fazla konu yazarım bugün yazmayım mantığı ise sizi başarıya taşımayacaktır. Hem okuyucu hemde arama motorları istikrarlı olanı sever.

Güncel ve Özgün Olan Kazanır

Her gün bloğunuzda içerik üretmeniz gerekir, seçtiğiniz blog konunuzu sürekli araştırıyor olmanız okuyucularınıza bilgi vermeniz adında yararlı, blog konunuzun herkesten önce bilgi edinip aktarmak çok etkili olacaktır. Okuyucularınıza da değer vermelisiniz bu şekilde onları sürekli bloğunuzda kazanabilirsiniz.  Google için önemli bir konu ise sosyal medyada kendinizi tanıtmanız, sürekli aktif ve içerik üreten bloggerlar başarılı olabilmekte çok fazla edebiyat bilgisi gerektirmeyen bloggerlık,  çok süslü ya da çok uzun cümleler sıkıcı olabilecektir. Akıcı ve kolay anlaşılır olmalıdır. Blog tasarımınızı da okuyucularınız hangi kitle ise ona göre seçiminizi titizlikle yapmalısınız,  kalitesiz içerik ürütmemelisiniz. Google sonuçta haklı olarak bilgi veren ve kaliteli olan yazıları öne çıkaracaktır, aynı zamanda kopya olan içerikler içinde söyleyebiliriz. Blog konunuzla ilgili her daim araştırma yapıyor olmak ve kendinizi sürekli gelişiyor olmanız hem çok keyifli, hem de özgüveninizi gelişecektir.

Blogger Olabilmek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sun Tzu kimdir

Sun Tzu kimdir 15 Ekim 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Bade İşçil kimdir Anahtar Kelime Belirlemek Domates Meyve midir Sebze mi? Naomi Watts Yurtdışında GCSE gibi Yüksek Düzey Sınavlara Kol Saati Yasağı Geliyor Mars’ın sesi ilk kez duyuldu

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares