Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Avustralya’dan Google’a sıkı denetim geliyor

Ana Sayfa » Genel » Avustralya’dan Google’a sıkı denetim geliyor
Avustralya’dan Google’a sıkı denetim geliyor

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), Google ve Facebook amacıyla yeni bir planlama organı getirilmesini önerdi.

Komisyon, ülkedeki online reklam ve haber piyasalarında teknoloji devleri Facebook Inc ve Alphabet Inc’in Google’ın üstünlüğünü denetim etmek amacıyla daha sıkı araştırma ve yeni bir planlama organı kurulmasının gerektiğini dile getirdi.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) Yönetim Kurulu Başkanı Rod Sims, “Belirli bir adıma geldiğinizde ve hem Google hem de Facebook’un sahip bulunduğu piyasa gücünü elde ettiğinizde, özel sorumluluklarınız artıyor ve bu da ek araştırma manasına geliyor” dedi.

Şirketlerin şaşırtıcı piyasa payına sahip olduklarını ifade eden Sims, Google’ın Avustralya’da yüzde 94’lük bir internet arama payı bulunduğunu ve reklam sıralaması amacıyla şeffaf olmayan bir yol izleyerek işletmelere, reklam verenleri üstünden şirketlerini destekleme konusu ile ilgili teşvik sağlayabileceğini söyledi.

“Düzenleyici rolü fikrini göz önünde bulundurmak proaktif bir şeffaflık getirmek olur” diyen Sims, iki şirketin de haber dağıtımı üstünde çok çok etkili bulunduğunu da belirtti.

Avustralya’dan Google’a sıkı denetim geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Banu Alkan kimdir İkitelli’de Karel Santral Servis ve Satış Şubesi Mandıra Filozofu İstanbul Mutluluğu aramak mutluluk getirmiyor “Trans yağların kaldırılması yılda 540 bin ölümü engelleyebilir” En özel Kokular

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares