Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple Türkiye indirim hazırlığında!

Ana Sayfa » Genel » Apple Türkiye indirim hazırlığında!
Apple Türkiye indirim hazırlığında!

Hatırlarsanız Apple’ın CEO’su Tim Cook, bundan bir ay kadar evvelce Türkiye başta olmak üzere birtakım ülkelerde ulusal fiyatlandırmalarda iyileştirmeler yapacaklarını açıklamıştı. Bugün ise, Tim Cook’un açıklamasına paralel olarak, teknik servis fiyatları üstünde sürpriz bir düzenlemeye giden Apple Türkiye indirim amacıyla ilk sinyalleri verdi.

iOS 12 kullanım seviyesi ile rekora koşuyor! iOS 12 kullanım seviyesi ile rekora koşuyor!
Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında yayınladığı iOS 12 sürümü resmen rekora koşuyor. İşte Şubat 2019 itibariyle iOS 12 kullanım oranları!

Apple Türkiye indirim hazırlığında!
Geçtiğimiz aylarda yapmış bulunduğu açıklamalarla genel anlamda bir indirim sinyali veren Tim Cook, Türkiye başta olmak üzere Dolar ve başka para birimlerine karşı değer kaybeden ulusal para birimlerine sahip ülkeler amacıyla, Apple’ın yeni bir ulusal fiyatlandırma stratejisi izleyeceğini belirtmişti.

Bu nedenle bugün teknik servis fiyatlarını düşüren Apple Türkiye, çok yakın bir vakit amacıylade iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods, Mac modellerinde indirime gitmeye hazırlanıyor.

Apple Türkiye indirim
Söz hususu bu indirim amacıyla net bir tarih bilinmiyor. Ancak, bahsi geçtiğimiz indirimin Apple’ın Mart ayından düzenleyeceği faaliyet ardından Apple Store’u yeni mamüller ile güncelleyeceği sırada gerçekleşeceği ön görülüyor.

Tabi, teknoloji devini bu tür bir indirime gitmesini gerçekleştiren en mühim faktör ise, rakiplerinin kendilerinden daha ideal fiyata mamüllerini pazarlıyor olması olarak gösteriliyor. Bildiğiniz üzere Samsung, San Francisco’da düzenlediği faaliyet ile birlikte Galaxy S10 modellerini pazara sürdü.

Galaxy S10 Plus fiyatları
Galaxy S10 modellerinin fiyatlarına şu şekilde bir göz atacak olursak, serinin en tepe modeli olan S10 Plus’ın 7499 TL’den satışa sunulduğunu görmekteyiz. Bunun haricinde S10, 6599 TL‘den satışa sunulurken, serinin giriş modeli olan S10e, 5499 TL‘den alıcısını bekliyor.

Apple cephesindeki fiyatlandırmaya baktığımızda ise, iPhone XS Max‘in 10.799 TL’den satışa sunulduğunu görüyoruz. Bununla birlikte iPhone XS‘i 9.899 TL‘den satışa yayınlayan Apple, iPhone XR‘ı da 7399 TL‘ye pazarlıyor.

Apple Türkiye indirim
Hal bu tür olunca rakipleri arasındaki fiyat farkını düşürmek amacıyla, izlemiş bulunduğu fiyatlandırma stratejisinde bir grup farklılığa gitmeye hazırlanan Apple Türkiye’nin iPhone XS Max‘i 8500 TL standardına kadar düşüreceğini ön görü etmekteyiz.

Böylece, rakipleri ile olan fiyat farkını azaltmayı planyan Apple Türkiye ilaveten Mac, iPad, Apple Watch, AirPods modellerinde de benzer bir indirim programı bekleniyor.

Apple Türkiye indirim hazırlığında! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Marion Cotillard

Marion Cotillard 10 Şubat 2020

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Lady Gaga Ağlayan Bir Bebeği Nasıl Sakinleştirirsiniz? Mizah Nedir? Hastanede Ve Evde Yatan Hastalar İçin Özel Dizayn Hasta Yatakları Hastayı bilgilendirmeyen özel hastaneye 3 milyon lira ceza Hasta Yatağı Kullanımının Önemi

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu WhatsApp iletişim: 0262 606 0 726

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares