Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz

Ana Sayfa » Eğlence » Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz
Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz

Bir komedi yazarı: Can Yılmaz

Uzun zaman kardeşinin gölgesinde kaldığı öne sürülen bir isim Can Yılmaz. Aslına bakıldığına, hepimiz onu “Cem Yılmaz’ın ağabeyi” olarak tanıyoruz. Hakkında bilinmeyen pek çok şey bulunuyor. Örneğin; 20 yılı aşkın süredir metin yazarlığı yapıyor, her ay Kafa dergisinde yazıyor, Komedi Dükkânının konsepti de metinleri de onun kaleminden çıkıyor. Sosyal medyayı da oldukça aktif kullanıyor; yani mizahi yanını hayatında hissettiriyor.

Can Yılmaz’ın üç kitabı bulunuyor. “Bilinmeyen Numaralar”, “Yeni Başlayanlar İçin Can Yılmaz- Klişe Hayatlar Matbaası” ve “Yap Bir Babalık” adlı kitapları, okuyuculardan oldukça geçerli not aldı. Bilinmeyen Numaralarda anlattığı öyküler, kitabın arka kapak yazısında da olduğu gibi, az ama öz konuşan bir ağırbaşlılıkta ve ortak şaka anlayışı temeline dayanıyor. Yeni Başlayanlar İçin Can Yılmaz- Klişe Hayatlar Matbaası’nın arka kapak yazısını yazan ünlü ve başarılı komedyen Cem Yılmaz, ağabeyi için kullandığı şu sözler, aralarındaki iletişimin durumunu da okuyuculara aktarıyor.

“Kamuoyunda gösterilerimde anlattığım kadarıyla tanınan abim elbette komik olması için abartılmış bir “tip” değil, hayatımdaki en yakın arkadaşım, en güvendiğim eleştirmenim, meslektaşım, (amatörler arasında) en çok güldüğüm komedyen olarak çok önemli bir karakterdir. İkimizi tanıyanlar daha iyi bilir, ben ne kadar şeysem o da bir o kadar başka bir şeydir. Abimi severim, abim olmasa yine severdim. Az görüşürdüm belki ama yine severdim.”

Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Türk Sinemasında Mizah

Türk Sinemasında Mizah 12 Kasım 2018

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Mars’ın sesi ilk kez duyuldu Dünya Sağlık Örgütü genetik değiştirme iddiası için heyet oluşturuyor iOS 12’de iPhone’nuzu Ne Kadar Kullandığınız Görülebilecek Mizah Stresi Hafifletiyor Deliha Pablo Neruda kimdir

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu WhatsApp iletişim: 0262 606 0 726

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares