Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sinan Vardar kimdir

Ana Sayfa » Biyografi » Sinan Vardar kimdir
Sinan Vardar kimdir

27 Mart 1949 tarihinde doğan Sinan Vardar, İstanbul Bakırköy’de emekli bir astsubayın oğlu olarak dünyaya gelmiştir

Türkiye’de ilk otobüs turları organize eden isim olan Sinan Vardar, ülkemizin en mühim turizm şirketlerinden Jolly Tur‘un Onursal Başkanıdır. Çeşitli spor kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık yapan Vardar, çoğu üst seviye turizm firmasında da vazife yapmıştır. Ayrıca TÜRFAD Başkanı, BJK altyapısında BEFAM kurucusu, Spor Yazarı, TV yorumcusu ve Somaspor onursal başkanı’dır.

Sinan Vardar, turizm sektörüne Erdek’te otellerde bulaşık yıkayarak başladı. 17 yaşında profesyonel futbol yaşamına ismim atmış Bandırma’da başladığı futbol serüvenini İstanbul Beykoz’da, Konyaspor, Şekerspor’da devam ettirmiştir. Daha sonra antrenörlük belgesi aldı. 30 yaşına kadar profesyonel futbol oynayan ve 18 sene futbol yaşamı olan Sinan Vardar, o devrede turizm amacıyla ismimlar atarak, bir cesaretle ilk otobüs turlarını başlattı. İlk hafta bir otobüstü, sonra beş otobüs oldu. Bu işi profesyonelce yapayım deyince; turizme, Duru Turizm’de pazarlama müdürü olarak başladı. Sonra da dört sene genel müdürlük yaptı.

1987 senesinde Jolly Tur‘u kurdu. Sinan Vardar, Gönül Yazar‘ın sayesinde Öger Tur‘un sahibi Vural Öger ile tanıştı. 1994 senesinde Öger Tur ile birleşen Jolly Tur, 2003 seneına kadar Öger Tur kuruluşu olarak sektörde varlığını iç turizm ve incoming (karşılama) alanlarında sürdürdü. Öger Tur ile beraber kitle turizmine giriş yapmış oldu. Öger Tur ile beraber vatan içi ve vatan dışı çoğu turlar düzenledi. Daha sonra 2003 senesinde Öger Tur‘daki hisselerini satarak şirketten ayrıldı ve yalnızca Jolly Tur olarak devam etme kararı aldı.

2003 senesinde Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı oğlu Sinan Mete Vardar‘a bırakmıştır.

2005 senesinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü‘nün Başkanı Yıldırım Demirören‘den aldığı bir öneri ile Beşiktaş‘a altyapıya yönetici olarak başladı. İki devre vazife yaptı.

Sinan Vardar, 1974 senesinde Tülin Vardar ile evlendi. Mete Vardar (d.1974) ve Mert Vardar (d.1982) adlarında iki oğlu vardır.

Sinan Vardar, Mayıs 2019 ayında yapılması plan edilen kongrede Türkiye Futbol FederasyonuBaşkanlığına (TFF) aday olduğunu 13 Şubat 2019 tarihinde açıkladı.

Sinan Vardar kimdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Steve McCurry kimdir

Steve McCurry kimdir 09 Kasım 2019

Sun Tzu kimdir

Sun Tzu kimdir 06 Kasım 2019

Samih Rıfat kimdir

Samih Rıfat kimdir 04 Kasım 2019

Sera Kadıgil kimdir

Sera Kadıgil kimdir 03 Kasım 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Türk Sinemasında Mizah Sonbahar Meyve sebzeleri nelerdir? Sardunya Bakımı ve Budaması 2020 Yılına Kadar Teknoloji Nasıl İlerleyecek ? Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz Twitter CEO’su Dorsey’nin Myanmar paylaşımı tepki topladı

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu iletişim: paravansite@gmail.com

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares