Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sera Kadıgil kimdir

Ana Sayfa » Biyografi » Sera Kadıgil kimdir
Sera Kadıgil kimdir

29 Kasım 1984 tarihinde doğan Sera Kadıgil, İstanbul’da doğup büyümüştür. Tam ismi Saliha Sera Kadıgil’dir. Babası Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi Babakonağı Köyü’ndendir. Babası avukat Engin Çelik Kadıgil’dir. Annesi Sevilay Kadıgil’dir. 2003 senesinde Vefa Lisesinden mezun oldu. 2007 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukat olarak İstanbul Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

2007 senesinde İstanbul Üniversitesinde Özel Hukuk bölümünde başladığı Yüksek Lisans eğitimini 2010 senesinde “Sinema Eserleri” üstüne yazdığı tezi ile tamamladı. Aynı dönemde Londra Queen Mary Üniversitesinde düşünce ve sanat eserleri ile telif hakları üstüne yüksek lisans eğitimi almıştır. İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk bölümündeki hekime eğitimi devam etmektedir.

2008 senesinden bu yana İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesi olan Sera Kadıgil, aynı vakitte “Kadıgil” Hukuk Bürosu’nun sahibidir.

Münhasıran kültür sanat bölümünde etkinlik gösteren Sera Kadıgil; Oyuncular Sendikası, Sinema TV Sendikası, Görüntü Yönetmenleri Derneği, Kamera Asistanları Derneği, Reji Asistanları Derneği, Prodüksiyon Amirleri Derneği ve Bağımsız Tiyatrolar Derneği Girişimi’nin kurucu avukatı olup bu kurumlelediye Tiyatrosu Oyuncuları Girişimi ve İstanbul Şehir Tiyatrosu Çalışanları Derneği (İŞTİSAN)’ın da avukatıdır.

2014 senesinden beri Cumhuriyet Halk Partisi PM üyesidir. 2016 senesinde CHP Parti Meclisi Üyesi, Hukuk ve Seçimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı- Hukuk İşleri Sorumlusu olarak vazife almıştır.

Sera Kadıgil, 31 Ocak 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın oğlu Bilal Erdoğan‘a hakaret suçlamasıyla yargılandığı davada ifade vermek üzere geldiği adliyede polisler doğrulusunda gözaltına alındı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle açılan tahkîkat kapsamında gözaltına alındığı, söz hususu paylaşımlarda “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama” suçunu işlemekle suçlandığı öğrenildi. Ertesi gün serbest bırakıldı.

Sera Kadıgil savcılığa verilen ifadenin ardından, tutuklanma isteği ile mahkemeye sevk edildi.

Sera Kadıgil kimdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sun Tzu kimdir

Sun Tzu kimdir 15 Ekim 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  En özel Kokular En büyük 100’den 66’sı arttı Sülün Osman kimdir Tütün kullanımı önlenebilir ölüm nedenleri arasında ilk sırada Sosyal Medya İlişkileri Tehdit Ediyor! Domates Meyve midir Sebze mi?

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares