Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Selahaddin Menteş kimdir

Ana Sayfa » Biyografi » Selahaddin Menteş kimdir
Selahaddin Menteş kimdir

3 Ekim 1970 tarihinde doğan Selahaddin Menteş, Malatya’da dünyaya gelmiştir. Babası Bekir Menteş’dir. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Elâzığ’ın bir ilçesi Sivrice’de okudu. 1988 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994 senesinde mezun oldu.

Selahadül ayında Elazığ Adli Yargı Hâkim Adayı olarak kamu vazifeine başladı. Stajını bitirdikten sonra 1998 senesinde Denizli Buldan hâkimi olarak atandı. Buldan’daki vazifeinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hâkimi olarak vazife yaptı. Bu vazifeleri esnasında Kadastro Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemelerinde çalıştı.

2006 senesinde Diyarbakır‘da CMK 250 maddeyle yetki sahibi Ağır Ceza Mahkemesinde üye hâkim olarak vazife yaptı. 2006’da Diyarbakır’a atanan hâkim Selahaddin Menteş, bilhassa taş atan çocuklara verdiği cezalara muhalefet şerhi koymasıyla ilgi çekti.

2010 senesinde Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı vazifelerini 2012 Haziran ayına kadar yürüttü.

2012 Yaz Kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı. 2013 senesinde Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atandı.

2014 Şubat ayı itibari ile Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atanmıştır.

16 Mayıs 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım doğrulusunda Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığına atanmıştır.

Selahaddin Menteş, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

17 Ekim 2017 tarihinde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül doğrulusunda Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı vazifeinde tespit edilen Kenan İpek‘in vazifeden alınarak yerine Selahaddin Menteş getirildi.

Selahaddin Menteş kimdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sandro Botticelli kimdir

Sandro Botticelli kimdir 01 Aralık 2019

Sun Tzu kimdir

Sun Tzu kimdir 20 Kasım 2019

Steve McCurry kimdir

Steve McCurry kimdir 09 Kasım 2019

Samih Rıfat kimdir

Samih Rıfat kimdir 04 Kasım 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Teknoloji ve Girişimcilik Rehberi Eyvah Eyvah 3 Sınavlarda Uygulanan Taban Puan Nedir Zhang Ziyi Mahallenin mobeseleri Eyvah Eyvah 2

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu iletişim: paravansite@gmail.com

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares