Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

SEO Nedir? SEO Kriterleri Nelerdir?

Ana Sayfa » Bilgi » SEO Nedir? SEO Kriterleri Nelerdir?
SEO Nedir? SEO Kriterleri Nelerdir?

SEO Nedir? SEO Kriterleri Nelerdir?

SEO; “Search Engine Optimization” yani Arama Motoru Optimizasyonu, SEO’cu diye tabir ettiğimiz kişilerin Google arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için yaptıkları işlemlerin tamamıdır. Peki bu işlemleri yaparken belli bir kriter yokmudur? Tabiki vardır, bu yazımızda sizlere SEO kriterlerinden söz edeceğiz.

SEO çalışmalarınızı yaparken sitenizin içeriği çok önemlidir, içeriğinizin mutlaka özgün olması gerekmektedir ki bu şekilde bir site içeriğine sahip değilseniz çalışmalarınız hiçbir sonuç vermeyecektir. Değişen algoritmalardan sonra önceden önemsenmeyen görseller daha da önemli hale gelmiştir.

Bu yüzden sitenizde metinlere verdiğiniz önemi görsellerede vermeniz gerekmektedir ki Google SEO uyumu bu aşamada çok önemlidir. SEO Kriterleri‘nin en önemli konusuda devamlılıktır. Kısa vadeli bir SEO çalışması yapıyorsanız size uzun vadede hiçbir faydası olmayacaktır. SEO çalışmalarınızı uzun vadeli yapmanız ve devamlı olmanız gereklidir. İstenilen düzeye ulaşılsa dahi çalışmalarınıza kesinti vermeden devam etmeniz SEO açısından gereklidir.

Sosyal medya, bir başka kriterdir. Son zamanlarda önemi iyice artan sosyal medya ve sosyal imleme konularında da SEO çalışmalarınızda faydalanabilirsiniz. Yeterince önemsenmeyen sosyal medyayı siz siz olun ve önemseyin, etkin bir şekilde imleme yaparak sosyal medyadan en üst düzey verimi alabirsiniz.

Backlink, sosyal medyadan önce popüler olan bir SEO yöntemiydi ki hala daha çok önemli ve popüler bir çalışma türüdür yine tabiki etkin kullanıldığında. Aynı tür sitelere backlink verilmesi ya da alınması mevzusu sanılanın aksine sitenize değer katmaktan çok zarar ettirecektir ve sizi arka sıralara mahkum edecektir.

Sürekli backlink kasmak sizlere faydalı olacağı gibi zararlı da olabilir unutmayın ve buna göre backlink çalışması yapın. Son kriterimiz ise tanıtım yazıları, Google’ın çok önem verdiği konuların başında bulunmaktadır. Bu yüzden çoğu siteler gibi sizlerde çalışmalarınızda tanıtım yazılarına önem vermemezlik yapmayın ve hak ettiği önemi sitenizin tanıtım yazılarına verin ki Google sizi daha çok sevsin.

 

Ekleyen :ilkilkkarabul_j1ox5m9nTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEO Nedir? SEO Kriterleri Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Blogger Olabilmek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Gülmek İsteyenlere Film Önerileri 20 bin doktor Irak’ı terk etti Snapdragon 710 ile Daha Güçlü Telefonlar NASA’dan Marvel’e Tony Stark tavsiyesi Demokratik Bir İlişkinin 7 Kuralı

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares