İnternetten Televizyon İzlemenin Kolay Yolu

En yaygın iletişim araçları arasında yer alan televizyon, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte her ne kadar eski popüler günlerini mumla arıyor olsa bile, televizyon kanallarının yayın akışı listelerinde Çukur, Kadın, Survivor gibi çok izlenen bazı yapımlar seyircide izleme merakı uyandırıyor.

Teknolojinin günümüzde ulaştığı nokta, internet erişiminin kolaylaşması artık televizyona olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Canlitv.com vb. siteler artık istediğimiz yerden televizyon programlarını izleme olanağı tanıyor. Bizde bu yazımızda online tv sektörü kurucusu canlitv.com ve ziyaretçilerien sunduğu hizmetleri inceledik.

Yüzlerce tv kanalını canlı izleme olanağı

Türkiye’nin ilk online yayın platformu sloganıyla yola çıkan canlitv tam 13 yıldır faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Sitede yer alan kanal listesinde yüzlerce yerel, ulusal ve yabancı televizyon kanalları yer alıyor. Kolaylaştırılmış arayüzü ile ziyaretçiler dilediği kanalı favori listesine ekleyip kendi kanal listesini oluşturabiliyor. Ziyaretçi örneğin Dmax canlı yayınını izlerken, tek tuş ile TRT1 izle sayfasına ulaşabiliyor.

Tv kanallarının yayın akışı listeleri

Sitenin diğer göze çarpan özelliği de televizyon kanallarının neredeyse tümünün yayın akışı listelerinin mevcut olması. Ziyaretçiler izlediği kanalda şuan hangi programın yayınlandığından haberdar olurken, gelecek saatlerde veya diğer günlerde hangi programların ekranlarda olacağını öğrenebiliyor.

Reyting ve tiraj sonuçları

Bir nevi televizyon programlarının yayın ömrünü belirleyen reyting sonuçlarından anında haberdar olmak için canlitv.com anasayfasıda yer alan “Kanal Reytingleri” sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Takip ettiğiniz dizi ve kanallar hakkında son dakika haberlere

Online tv izle seçeneğinin yanında canlı tv ziyaretçilerinin, takip ettiği dizi ve televizyon kanalları hakkında son dakika gelişmelerinden de haberdar ediyor. Anasayfa kanal listesinin yanında yer alan blog kısmından güncel son dakika haberlerine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares