Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hava Nemlendirici Nasıl Çalışır

Ana Sayfa » Bilgi » Hava Nemlendirici Nasıl Çalışır
Hava Nemlendirici Nasıl Çalışır

Hava Nemlendirici Çalışma Sistemi


Evlerimizde kullandığımız hava nemlendiriciler nasıl çalışır ve ne gibi faydaları vardır? Bu soruların cevaplarının tümü yazımızda!


Hava nemlendiriciler artık nerede ise her yerde görür olduk. Eskiden hem boyutları hemde fiyatları oldukça fazla idi. Şu anda sadece 10 tl fiyatlara da bile masa üstü ofis çalışanları veya bilgisayar başında çok vakit geçirenler için üretilmiş hava nemlendiriciler bulunmaktadır.

 

Hava nemlendiriciler en iyi faydası ortamdaki nem dengesini sağlar ve doğru kullanıldığında her ortamı nemlendirme işlemi yapabilirler. Hava nemlendiriciler eğer burun yollarınız tıkalı veya kapalı ise nefes almakta zorlanıyor iseniz, eğer bir hava nemlendirici yanında durur iseniz nefesiniz kısa sürece açılır ve rahatlarsınız. Diğer bir faydası ise  ortamı nemlendirdiği için geceleri veya gündüzleri uykunuz huzurlu ve rahat geçer. Gece geç saatlerde veya diğer vakitlerde uyur iken uykunuz nefesiniz yüzünden bölünmez ve uyandığınızda dinç ve yorgun olmazsınız. Peki hava nemlendiriciler nasıl çalışır. İlk önce hava nemlendiriciler sıcak buhar vermez ortama soğuk buhar vermektedir. Ayrıca sıcak buhar insan sağlığı için faydalı değil ayrıca zararlıdır.

Hava nemlendiriciler ses dalgaları ile suyu buharlaştırma işlemi yaparlar, ayrıca buharlaşan su havadan ağır olur ve bir kısmı havaya karışır iken bir kısmı da tekrar yoğuşarak su haline geri dönerler. Hava nemlendiriciler suya insan kulağının duyamayacağı şekilde düşük desibeller de ses şiddeti yollar ve su anında sıvı halden soğuk buhar haline geçer. Yani suyu kaynatarak buharlaştırma işlemi yapmazlar ses ile çalışırlar.

Ekleyen :ilkilkkarabul_j1ox5m9nTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hava Nemlendirici Nasıl Çalışır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Libelle Servis Kadıköy

Libelle Servis Kadıköy 08 Ağustos 2019

Kartal Rowenta Servis

Kartal Rowenta Servis 08 Nisan 2019

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Mobil Teknoloji Nasıl Gelişti ? Kadınlar Erkeklerden Neden Daha Uzun Yaşar “Bitkisel yöntemlerin MS tedavisine hiçbir katkısı yok” İstanbul Arçelik Servis En Zor Durumlarda Yanınızda Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz Yeni Otomobil Alacaklara Öneriler

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu iletişim: paravansite@gmail.com

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares