Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bloomberg’in Hikayesi

Ana Sayfa » Bilgi » Bloomberg’in Hikayesi
Bloomberg’in Hikayesi

Bloomberg’in Hikayesi

Veri patlamasından en karlı çıkan şirketlerden biri 1981’de Michael Bloomberg tarafından kurulan Bllomberg LP’dir. Bloomberg, Wall Street yatırım bankası Saomon Brothers’tan yeni kovulmuştu. Aldığı 10 milyon dolar ayrılma parasıyla yatırım yapmak niyetindeydi. 1982’de yeni girişimi için ek olarak Merrill Lynch’ten 30 milyon dolar borç aldı. Bugün 200’den fazla ofise ve dünyanın dört bir yanında 13 binden fazla çalışana sahip Bloomberg, finansal verileri, haberleri ve analizleri toplayıp düzenlediği özel yazılım paketlerini, televizyon kanalları, çevrimiçi platformlar ve yayınlarla dağıtmaktadır.

Bloomberg’in ana ürünü olan Bloomberg Terminali, kullanıcıların en son pazar hareketlerini takip etmesini, verileri analiz etmesini ve elektronik bir platform üzerinden işlem yapmasını sağlayan bir bilgisayar sistemidir. Endüstride standart hale gelen Bloomberg Terminali’nin dünya çapında 300 binin üzerinde abonesi bulunuyor.

Bloomberg’in multi milyar dolarlık uluslararası finans veri pazarının üçte birini elinde tuttuğu tahmin ediliyor. Bu oran, en büyük rakibi Thomson Reuters’la yaklaşık aynıdır. 25 milyar dolarlık servete sahip olduğu tahmin edilen Michael Bloomberg ise 2001’de şirketin başkanlığını bırakarak New York Belediye Başkanı oldu.

Michael Bloomberg’in çok büyük miktarda verileri toplayıp analiz etmek için finansal bir yatırım sistemi tasarlama öngörüsü, kişisel servetini yapmasında kilit rol oynadı. Bugün 24 saat finans haberleri ve verileri sunan Bloomberg Terminali, dünyanın her yerinden günlük 300 binden fazla yatırımcı için hayati bir gereklilik halini almış durumda.

 

Bloomberg’in Hikayesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Astım tedavisinin ilk adımı: Alerjenden uzak durmak! Kemoterapinin yan etkilerini azaltabilecek cihaz Önlenebilir zeka geriliğinin en önemli nedeni: İyot eksikliği Bir Komedi Yazarı: Can Yılmaz Virüslü Dosyaları Bulmak İçin Metadefender Web Uygulamasını Kullanın Bulut Teknolojisi Nedir Nasıl Kullanılır

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares