Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Anjinin Çocuklarda Daha Sık Görülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Ana Sayfa » Bebek Sağlık » Anjinin Çocuklarda Daha Sık Görülmesinin Sebepleri Nelerdir?
Anjinin Çocuklarda Daha Sık Görülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Anjin çocuklarda erişkinlere göre daha sık görülen bir problem. Bunun da en önemli nedeni çocukların kalabalık ortamlarda bir arada bulunması ve enfeksiyonu kendi aralarında birbirlerine geçirmesidir genel olarak.

Onun dışında çocuklarda sistem erişkinlere göre biraz daha az gelişmiştir. Ancak bakteriyel enfeksiyonlarda, kalabalık ortamlar, havasız ortamlar, sigara dumanlı ortamlar, çocukların kreş ve okul ortamları mecburen bi arada kalabalık bulunan ortamlar en önemli yaygın görülme nedenleridir.

Anjin Olduğumuzu Nasıl Anlarız?

 

Anjin hastalığında en önemli belirti boğaz ağrısı olarak başlar. Takiben hastanın kulaklarına doğru bu ağrı yayılır. Çocuklar bunu kulak ağrısı olarak tanımlayabilir.

Yutma güçlüğü ve yüksek ateş birlikte görülür. Yüksek ateş derken 39-40 derece civarında ateş olur. Enfeksiyonun hızla boyundaki lenf benzelerini etkilemesi ve mikrobun bu bölgeye gelmesiyle birlikte boyundaki lenf bezleri şişer. Aynı zamanda da eklemlerde yaygın ağrılar, bununla birlikte adele ağrıları halsizlik ve yutma güçlüğü görülür.

Anjinin Çocuklarda Daha Sık Görülmesinin Sebepleri Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Tavsiye Ettiklerimiz

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Marion Cotillard 2018 Yılında Yükselmesi Beklenen 10 Teknoloji IOS 12 Güncellemesi Alacak Bütün Telefonlar Balon Patlatma Oyununun Başarısının Sırrı Teknolojik Okuryazarlık Nedir ? Kalp sağlığı ile ilgili bilinmesi gereken 7 gerçek

  FACEBOOK'TA BİZ

  © 2001 - 2018 aamiy.com | Yeni Moda Sosyal Medya Platformu

  Aamiy - Tüm Hakları Saklıdır

  shares